„Doktor Proktor i niemal ostatnie święta” Jo Nesbo

Jakiś czas temu dzieliliśmy się naszymi czytelniczymi refleksjami po lekturze pierwszej części serii książek o Doktorze Proktorze autorstwa Jo Nesbo.

Od tego czasu wątpliwości dotyczące tematyki powieści zastąpione zostały całkowitym zachwytem. Każdorazowo pojawienie się jednej z książek tego cyklu wzbudzało radość zarówno dzieci jak i moją. Bulkowi, Lisie i Doktorowi Proktorowi nie sposób się oprzeć.

Tym razem naszych bohaterów czeka wyjątkowa misja! Pan Thrane, w bardzo nieuczciwy sposób, stał się właścicielem Świąt Bożego Narodzenia. Radość ze świątecznego klimatu mogą już czerpać tylko nieliczni. Bez wydania bajońskich sum w sklepie Pana Thrane nie ma co marzyć o poczuciu atmosfery prawdziwych świąt. Wielu nie stać na takie wydatki. Do akcji wkroczyć musi grupa przyjaciół mająca już na swoim koncie wiele zadań specjalnych.

A od kogo należy zacząć walkę o Święta dostępne dla wszystkich? Oczywiście od Świętego Mikołaja! Śmiech, groza, rozwiązania nie z tej ziemi – lektura gwarantuje to i znacznie więcej. Koniecznie spróbujcie, bo to prawdziwa radość czytania z 6 latkami i starszymi dziećmi.

Dodaj komentarz