„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyna Bednarek

Astrid Lindgren napisała kiedyś list skierowany do czytelników:

„(…) muszą także istnieć książki, których jedynym celem jest dostarczenie w czystej formie wzruszenia podczas lektury. „Dziękuję, że pani opromieniła jedno smutne dzieciństwo”- było napisane na małym skrawku papieru, który podała mi pewnego razu jakaś nieznajoma kobieta. I to mi wystarcza. Jeśli udało mi się opromienić jedno jedyne smutne dzieciństwo – jestem zadowolona”

Dlatego czytam dzieciom i gorąco wszystkich Państwa do tego zachęcam. Jeśli uda nam się opromienić choć kilkanaście minut wieczoru wspólnym czytaniem to będzie to z pewnością udany dzień. Dobry dzień dla nas wszystkich – dzieci i dorosłych.

 „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyna Bednarek -to a must have w domowej, dziecięcej bibliotece. Być może jest jeszcze ktoś, komu Skarpetki umknęły. Proponuję jak najprędzej nadrobić zaległości. Niesamowite przygody skarpetek, soczysty język i cudowne ilustracje – ta pozycja to istny majstersztyk. Wrażenie literackiej doskonałości już od pierwszych przeczytanych zdań!

Jeśli choć raz w swoim życiu szukaliście zagubionej skarpetki i nigdzie nie udawało się Wam znaleźć tej brakującej, to ta książka jest dla Was. I odmieni Wasze spojrzenie na ten częsty wybryk natury. Od tej pory będziecie wiedzieć w jakiś sposób, dokąd i w jakim celu udała się Wasza brakująca skarpetka. Może postanowiła zostać politykiem? A może wyruszyć na morze? Sprawdźcie koniecznie!

Dodaj komentarz